Staniszów: Zawalona ściana budynku mieszkalnego

Staniszów: Zawalona ściana budynku mieszkalnego

W dniu 6.12.2013 w Staniszowie około godz. 19.00 doszło do zawalenia się ściany szczytowej budynku mieszkalnego. Budynek ten zamieszkiwała starsza, około 60-letnia kobieta, która w momencie zawalenia się ściany znajdowała się na szczęście w innym pomieszczeniu. Pomimo niecodziennego przeżycia, kobieta zachowała przytomność umysłu i od razu zawiadomiła odpowiednie służby.


Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Sosnówki i z Jeleniej Góry. Po nich przyjechała policja i inspektor budowlany, który stwierdził, że na obecną chwilę budynek nie nadaje się do zamieszkiwania. Poszkodowana znalazła tymczasowe schronienie u zamieszkującej nieopodal siostry. Swoją pomoc zaoferowała również gmina.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu plandeką odsłoniętego fragmentu mieszkania. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał fizycznie.

Na miejscu działały: 342[ D]21, 342[ D]53, 341[ D]90, 341[ D]43 oraz 359[ D]32.

{ rsmediagallery tags="20131207_staniszow_zawalona_sciana_budynku_mieszkalnego"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet