Ciołki

Strażacy OSP wyjechali do rodzącej kobiety w Ciołkach

Strażacy OSP wyjechali do rodzącej kobiety w Ciołkach

W niedzielę tj. 14.02.2021 roku o godzinie 00:26 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o nieprzejezdnej drodze w miejscowości Ciołki.  

W dniu 14.02.2021 około 30 min po północy zostaliśmy zadysponowani do bardzo nietypowej akcji, mianowicie nasz STAR 266 z pługiem odśnieżnym miał pomóc dla zespołu ratownictwa medycznego w dotarciu do rodzącej kobiety w miejscowości Ciołki gm. Horodło - informują strażacy z OSP Kobło.

Jak się okazało, Zespół Ratownictwa Medycznego nie mógł dojechać do pacjentki, która zaczęła rodzić dziecko.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano najbliższą jednostkę OSP Kobło, która posiada STARA 266 z pługiem odśnieżnym. Dodatkowo przybył ciągnik z pługiem z Powiatowego Zarządu Dróg w Hrubieszowie oraz zastęp z JRG Hrubieszów.

Po udrożnieniu drogi gminnej pacjentkę z noworodkiem w asyście lekarza przetransportowano do Karetki Pogotowia, która udała się do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie.

W zdarzeniu udział brały zastępy z OSP Kobło i z JRG Hrubieszów łącznie 9 ratowników, Zespół Ratownictwa Medycznego i ciągnik z pługiem z Powiatowego Zarządu Dróg w Hrubieszowie.

Źródło: KP PSP w Hrubieszowie, OSP Kobło 

Strażacki.pl

W niedzielę tj. 14.02.2021 roku o godzinie 00:26 Stanowisko Kierowania Kom

Galeria

Czytaj również