Rajbrot

Strażacy przez dwa dni ściągali kota, który wszedł na drzewo

Strażacy przez dwa dni ściągali kota, który wszedł na drzewo

30.12.2020 roku strażacy z OSP w Rajbroci  zostali wezwani do kota na drzewie w miejscowości Rajbrot. Zwierzak wymknął się z domu i wszedł na wysokie drzewo, na którym utknął. Akcja okazała się dużo trudniejsza, niż przewidywano, bo trwała, aż dwa dni! 

Ochotnicy, którzy jako pierwszy zostali zadysponowani, nie mieli jednak sprzętu, który umożliwiłby im bezpieczne dotarcie do kota. Na miejsce wezwano kolejnych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Murowanej, którzy także nie zdołali zdjąć kota. 
 
Przyjechała również drabina z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, jednak wóz nie mógł podjechać do drzewa z powodu zbyt miękkiego podłoża.
 
Kolejnego dnia, na miejscu akcji zjawiła się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG PSP w Limanowej, która po wspięciu się na drzewo (18 metrów nad ziemią) zdoła uratować kota. Pupil został przekazany właścicielowi. 

#ALARM! 31.12.2020 godz. 9:57 Kontynuacja działań w m. Rajbrot ( kot uwięziony na drzewie) SIS: OSP KSRG Lipnica Murowana JRG Bochnia JRG Limanowa - SGRW

Opublikowany przez OSP KSRG Lipnica Murowana Czwartek, 31 grudnia 2020
Grafika ilustrowana 
Strażacki.pl

30.12.2020 roku strażacy z OSP

Czytaj również