Włoszczowa

„Strażakiem się nie bywa, strażakiem się jest”

„Strażakiem się nie bywa, strażakiem się jest”

9 stycznia 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego, a we włoszczowskim rynku znajdował się mężczyzna w stanie, który zagrażał jego życiu.

Po dotarciu w miejsce zgłoszenia zastępów straży pożarnej, potwierdziła się informacja przekazana przez dyspozytora medycznego. Na chodniku w pobliżu miejskiego szaletu leżał mężczyzna, ale nie był już sam. Na miejscu znajdował się druh Adrian Jóżefowski, strażak-ratownik OSP Czarnca, który wracając z pracy nie przejechał obojętnie obok leżącego człowieka. Zatrzymał swój samochód w pobliżu miejsca zdarzenia, zabezpieczył to miejsce, zabrał ze sobą apteczkę samochodową i przystąpił do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Zapytał obecną na miejscu kobietę, czy powiadomione zostały służby ratunkowe.

Strażacy PSP przybyli na miejsce akcji kontynuowali medyczne działania ratunkowe do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego i przekazania mężczyzny ratownikom medycznym Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Postawa druha Adriana jest godna naśladowania i doskonale wpisuje się w powiedzenie, iż strażakiem się jest, a nie bywa.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP we Włoszczowie

Strażacki.pl

9 stycznia 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powi

Galeria

Czytaj również