Szklarska Poręba: Strażak potrącony podczas akcji

Szklarska Poręba: Strażak potrącony podczas akcji

23-lipca br. około godziny 13 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej-Porębie ( woj. dolnośląskiej ) została zadysponowana do pożaru samochodu dostawczego. W okolicach tzw. zakrętu śmierci płonęło dostawcze Iveco - w trakcie trwania działań gaśniczych doszło do potrącenia jednego ze strażaków.

 

Poszkodowany został druh z OSP Szklarska Poręba, który jest również funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Tuż po przybyciu na miejsce zastępu miejscowej jednostki potrącony strażak miał za zadanie zabezpieczyć i oznakować miejsce działań i zgodnie z poleceniem dowodzącego nie przepuszczać żadnych pojazdów - do owego zakazu nie dostosował się 26-letni kierowca samochodu osobowego, który moment po zapytaniu się kierowcy wozu bojowego czy może przejechać ruszył z piskiem opon i potrącił strażaka, który wybierał ze skrytek pachołki ostrzegawcze.

Ochronę głowy zapewnił hełm, jednak z niegroźnymi obrażeniami poszkodowany strażak trafił do placówki medycznej . Kierujący samochodem osobowym został ukarany przez policję mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Strażacki.pl

Czytaj również