Szklary: Tragiczny początek majówki na DK8

Szklary: Tragiczny początek majówki na DK8

Tragicznie rozpoczął się długi weekend majowy. W dniu 1 maja 2013 roku, tuż po godzinie 11:30, pomiędzy miejscowościami Szklary i Ząbkowice Śląskie, na krajowej "ósemce", czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby, w tym 8-letnie dziecko.

 

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierująca Hondą Civic podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem, odbiła się od skarpy i czołowo zderzyła się z samochodem osobowym marki BMW. Na miejscu zginęły osoby podróżujące Hondą: kobieta i 8-letnie dziecko.

 

 

Działający na miejscu strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego musieli rozcinać karoserię, by dostać się do uwięzionych. Niestety lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził ich zgon. Droga Krajowa nr 8 była całkowicie zablokowana. Objazdy zorganizowano przez Przerzeczyn Zdrój, Piławę Górną i Dzierżoniów. W akcji udział wzięły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Ząbkowicach Śląskich, łącznie ośmiu strażaków - ratowników.

Na drogach panują trudne warunki. Pada deszcz - jest bardzo ślisko! Zachowajmy szczególną ostrożność! Szanujmy życie własne i innych!


Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu dza.doba.pl

{ rsmediagallery tags="20130502_wypadek_dk8"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/