Szklary: Wypadek trzech pojazdów na krajowej „ósemce”

Szklary: Wypadek trzech pojazdów na krajowej „ósemce” 

22 lipca na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szklary (woj. dolnośląskie) doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów – samochodu osobowego, busa przewożącego osoby oraz samochodu dostawczego. W wyniku tego wypadku 7 osób zostało przewiezionych do szpitala, w tym jedno dziecko.

 

Kierujący samochodem osobowym renault clio na „ósemce” nie zatrzymał się do kontroli i uciekając przed radiowozem policyjnym uszkodził pojazd marki Volkswagen. Następnie już w miejscowości Szklary zderzył się z samochodem dostawczym, od którego się odbił i uderzył busa przewożącego osoby. Pojazd sprawcy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jak informuje ząbkowicka policja sprawca tego wypadku był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Droga była zablokowana przez 3 godziny.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ząbkowicach Śl. około godziny 13:50. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały wysłane dwa zastępy z JRG Ząbkowice Śl., oraz dwie jednostki OSP: OSP Braszowice i OSP Tarnów, na miejsce wypadku przyjechał również zastępca komendanta powiatowego PSP.

Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów , ewakuowaniu kierowcy z samochodu osobowego oraz, wspólnie z przybyłymi na miejsce zespołami ratownictwa medycznego, udzieleniu pomocy poszkodowanym pasażerom busa, a także kierowcom z auta dostawczego i osobowego. Po zakończonych czynnościach ratowniczych oraz przeprowadzeniu oględzin przez policję strażacy uprzątnęli jezdnię, jak również dokonali neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

W działaniach udział brały:

- GCBA Man 5/40/2,5 (591 D 25) JRG Ząbkowice Śl.

- GBARt 2,5/16/2,5 Man ( 591 D 21) JRG Ząbkowice Śl.

- GBA Star - OSP Tarnów
- GBA Mercedes - OSP Braszowice

- 4 zespoły ratownictwa medycznego

- policja

 { rsmediagallery tags="20130723_szklary_wypadek_trzech_pojazdow_na_krajowej_osemce"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet