Krotoszyn

Tlenek węgla groźny nie tylko zimą. Nawet teraz to śmiertelne zagrożenie

Tlenek węgla groźny nie tylko zimą. Nawet teraz to śmiertelne zagrożenie

Chodź sezon grzewczy można uznać za zakończony, czad cały czas daje o sobie znać. Potwierdzeniem tych słów są interwencje strażaków związane z występowaniem tlenku węgla w budynkach wielorodzinnych na terenie Koźmina Wielkopolskiego oraz Krotoszyna.

Pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu do PSP w Krotoszynie wpłynęło w środę 10 czerwca o godzinie 11:40. W budynku wielorodzinnym w Koźminie Wielkopolskim czujnik tlenku węgla zaalarmował mieszkańców o zagrożeniu. Analogiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę, 13 czerwca w Krotoszynie. Tam również to niewielkie elektroniczne urządzenie prawdopodobnie zapobiegło tragedii.

 W obu przypadkach urządzenia pomiarowe znajdujące się na wyposażeniu straży pożarnej potwierdziły występowanie tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych, dlatego śmiało można stwierdzić, że niewielka inwestycja w własne bezpieczeństwo zwróciła się z nawiązką. Cieszy fakt, że świadomość społeczeństwa rośnie i coroczne akcje prewencyjne przynoszą efekty. Każde kolejne zdarzenie w którym nikt nie odniósł żadnych obrażeń to sukces nas wszystkich - mówi Tomasz Patryas, rzecznik prasowy PSP w Krotoszynie. 

Pamiętajmy jednak, że zagrożenia związane z tlenkiem węgla towarzyszą nam cały rok. Niech zakończony sezon grzewczy nie uśpi naszej czujności. 

Tlenek węgla (czad) – ważne informacje

Źródło: krotoszyn.naszemiasto.pl 
Grafika ilustrowana 

Strażacki.pl

Chodź sezon grzewczy można uznać za zakończony, czad cały czas daje o

Czytaj również