Lasków

Tragedia na drodze. Ciężarówka zmiażdżyła mikrosamochód

Tragedia na drodze. Ciężarówka zmiażdżyła mikrosamochód

15 lipca przed godziną 15:00 doszło do o wypadku dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej DW728 w miejscowości Lasków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym przewożącym ok. 20 ton kruszywa. W samochodach podróżowali wyłącznie kierowcy. W wyniku zderzenia samochód osobowy został całkowicie zmiażdżony i przygnieciony przez ciężarówkę.

Działania PSP polegały na: udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (kpp) kierowcy ciężarówki (podanie tlenu, wsparcie psychiczne), wykonaniu dostępu do zmiażdżonego samochodu osobowego poprzez rozładowanie kruszywa z ciężarówki i jej uniesienie, a następnie wydobyciu wraku pojazdu osobowego oraz osoby poszkodowanej znajdującej się w zmiażdżonym pojeździe.

Do wykonania w/w czynności został wykorzystany ciężki sprzęt techniczny będący na wyposażeniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Kielce 1”.

Ponadto strażacy udzielili kpp ciężarnej kobiecie (świadek wypadku), która była pod wpływem zdarzenia.

Dalsze działania PSP polegały na zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych po przeprowadzonych przez Policję i prokuraturę czynnościach dochodzeniowych.

W działaniach udział brało 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło::KP PSP w Jędrzejowie

Strażacki.pl

15 lipca przed godziną 15:00 doszło do o wypadku dwóch pojazdów na drod

Galeria

Czytaj również