Prokocice

Tragedia na prywatnej posesji, mężczyzna zginął w studni

Tragedia na prywatnej posesji, mężczyzna zginął w studni

16 lutego 2021 roku  po godzinie 12 strażacy otrzymali informację o zaginionym mężczyźnie, którego poszukuje rodzina. Dyżurny SK KP PSP do działań zadysponował trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Kazimierzy Wielkiej wraz z dowódcą JRG oraz jeden zastęp z jednostki OSP Sędziszowice z KSRG.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym (KDR) w trakcie przeprowadzonego rozpoznania uzyskał informacje od osób postronnych i rodziny, że poszukiwany mężczyzna może znajdować się w studni na posesji, w której mieszkał.

Działania jednostki ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wypompowaniu wody ze studni za pomocą pomp, gdyż na poziomie lustra wody nikt się nie znajdował. Po wypompowaniu  wody na głębokości około 9 metrów strażacy dostrzegli poszukiwanego mężczyznę, który był nieprzytomny.

Dalsze działania JOP polegały na rozstawieniu trójnoga ratowniczego w celu wykonania pilnej i szybkiej ewakuacji. Ratownicy przy pomocy sprzętu wysokościowego, ubrani  w ubrania wypornościowe i zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podjęli próbę wydobycia mężczyzny na powierzchnię. Po wydobyciu poszkodowanego przekazano go będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz po przebadaniu mężczyzny stwierdził zgon. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja oraz Prokurator, którzy prowadzić będą w tej sprawie dochodzenie.

Źródło: KP PSP Kazimierza Wielka

Strażacki.pl

16 lutego 2021 roku  po godzinie 12 strażacy otrzymali informację o

Galeria

Czytaj również