Kuniów

Tragiczne zdarzenie pod Kuniowem. Dwie osoby i dziecko uwięzione w środku

Tragiczne zdarzenie pod Kuniowem. Dwie osoby i dziecko uwięzione w środku

W dniu 24.10.2019 r. Około godziny 15:30 doszło do wypadku na drodze krajowej nr.45, Samochód osobowy którym podróżowały 2 osoby dorosłe oraz półtoraroczne dziecko uderzył w drzewo.

W ciągu pojazdów które poruszały się w tym czasie drogą krajową znajdował się samochód operacyjny KP PSP w Kluczborku którym ze szkolenia wracał funkcjonariusz kluczborskiej komendy straży. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd, niezwłocznie wezwał na miejsce służby ratunkowe w tym LPR, ocenił stan osób poszkodowanych i przy pomocy osób postronnych przystąpił do udzielania pierwszej pomocy.

W pierwszej fazie działań wykonano dostęp przez tylną szybę do wraku pojazdu, wydobyto wraz z fotelikiem dziecko przewożone na tylnej kanapie oraz udrożniono drogi oddechowe u pozostałych poszkodowanych podróżujących samochodem.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Kluczbork, OSP Kuniów, OSP Jasienie oraz JSW Szumirad, strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującej pojazdem, przy użyciu deski ortopedycznej wydobyli pozostające w pojeździe poszkodowane. W dalszej fazie działań kierująca i pasażerka pojazdu zostały przekazane pod opiekę ZRM natomiast dziecko przekazano przybyłemu na miejsce LPR. Z informacji od policji okazało się, że kierująca pojazdem niestety zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Źródło:  KP PSP Kluczbork

Strażacki.pl

W dniu 24.10.2019 r. Około godziny 15:30 dosz


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również