Tragiczne zderzenie autokaru z samochodem osobowym na DK 29

Tragiczne zderzenie autokaru z samochodem osobowym na DK 29

W sobotę, 12 sierpnia br. roku doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego w ciągu drogi krajowej nr 29 pomiędzy Cybinką a Uradem. Zgłoszenie do służb ratunkowym wpłynęło około godziny 14:00. Z przekazanych informacji wynikało, że na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autokarem, a w pojeździe zakleszczone są osoby.

Na miejscu ratownicy zastali kompletnie zniszczony samochód osobowy marki Audi, w którym uwięziony został kierujący oraz rozbity autokar wracający z pracownikami z Francji. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu poszkodowanego z wraku pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W tym samym czasie udzielona została pomoc pozostałym poszkodowanym, w tym ciężko rannej kilkuletniej dziewczynce. Na miejsce ściągnięty został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował będącą w ciężkim stanie dziewczynkę do lecznicy w Zielonej Górze. Do Szpitala Powiatowego w Słubicach przetransportowany został zaś jeden z podróżujących autokarem. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji.

Niestety, mimo wysiłków ratowników i lekarzy kierujący Audi poniósł śmierć na miejscu, a podróżująca z nim dziewczynka zmarła w zielonogórskim szpitalu. Następnie na miejscu zdarzenia swoją pracę rozpoczęli funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej pod nadzorem prokuratora.

W zdarzeniu udział brały dwa zastępy z JRG w Słubicach, oficer operacyjny z KP PSP w Słubicach, zastęp z OSP Słubice, OSP Cybinka, karetki pogotowia ze Słubic oraz Rzepina, a także funkcjonariusze Policji.

Foto/infoOchotnicza Straż Pożarna w Cybince

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl