Franciszków

Tragiczny pożar domu w miejscowości Franciszków. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Tragiczny pożar domu w miejscowości Franciszków. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

22 lutego 2020 roku o godzinie 17:50 dyżurni Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w miejscowości Franciszków w gminie Strzyżewice, w którym prawdopodobnie znajduje się kobieta. W momencie dojazdu na miejsce pierwszych zastępów PSP cały budynek był objęty ogniem. W pierwszej fazie działań podano prąd gaśniczy w natarciu na pożar oraz w obronie sąsiedniego drewnianego budynku gospodarczego.

Podczas przeszukiwania pomieszczeń strażacy znaleźli ciało kobiety. Prowadzenie akcji gaśniczej utrudniały bardzo mocne podmuchy wiatru. Sukcesywnie w momencie dojazdu kolejnych zastępów podawano kolejne prądy gaśnicze, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego na dach budynku. W celu zapewnienia odpowiedniego zasilania wodnego niezbędne było zorganizowanie dowożenia wody.

Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały niemalże 5 godzin. Brało w nich udział 6 zastępów PSP oraz 4 zastępy OSP, a także Pogotowie Ratunkowe, Policja, Prokurator oraz Pogotowie Energetyczne.

Źródło: KW PSP w Lublinie

Zdjęcia: lublin112.pl/st. kpt. Rafał Goliszek

Strażacki.pl

22 lutego 2020 roku o godzinie 17:50 dyżurni


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również