Miłków

Tragiczny wypadek: auto uderzyło w przepust drogowy. Na miejscu 7 zastępów straży pożarnej

Tragiczny wypadek: auto uderzyło w przepust drogowy. Na miejscu 7 zastępów straży pożarnej

24 sierpnia 2019 roku w godzinach nocnych doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Miłków w gminie Bodzechów na drodze krajowej nr 9. Samochód osobowy marki VW Golf wypadł z jezdni i uderzył w przepust drogowy.

Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochodem podróżowało łącznie 5 osób. Osoby te były nieprzytomne i uwięzione samochodzie. Dodatkowo spod maski wydobywała się para wodna (przed przybyciem strażaków osoby postronne - inni użytkownicy drogi podali prądy proszku gaśniczego z gaśnic na komorę silnika).

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany gaśniczej na komorę silnika oraz natychmiastowym wykonaniu dostępu do osób uwięzionych znajdujących się w aucie przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Następnie poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego. Po przekazaniu wszystkich osób poszkodowanych, 2 osoby zostały przetransportowane do szpitala (1 osoba zmarła), natomiast w przypadku 3 osób, które zostały na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała prawie 3 godziny, udział w niej brało 7 zastępów ratowniczo-gaśniczych. Przyczyny wypadku bada policja.

Źródła: KP PSP Ostrowiec Św

Strażacki.pl

24 sierpnia 2019 roku w godzinach nocnych dosz


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również

blog comments powered by Disqus