Tryszczyn - Gościeradz

Tragiczny wypadek na DK25. Osobówka wbiła się w podwozie ciężarówki

Tragiczny wypadek na DK25. Osobówka wbiła się w podwozie ciężarówki

9 maja br., kilka minut po godzinie 14, na Drodze Krajowej nr 25, pomiędzy Tryszczynem a Gościeradzem, doszło do tragicznego wypadku.

Kierowca osobowego Citroena, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu wjeżdżając pod ciężarowe Mitsubishi. Osobówka wbiła się w podwozie ciężarówki, doprowadzając do oderwania się od niej tylnej osi. Elementy karoserii i podwozia doprowadziły do poważnych obrażeń ciała u kierowcy samochodu osobowego. Ciężarówka wybita z toru jazdy przewróciła się na bok.

Osobówką podróżowały dwie osoby - niestety kierowcy nie udało się uratować, a jadąca z nim kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, jednak mimo to, Zespół Ratownictwa Medycznego zawiózł ją do szpitala.

Do akcji ratunkowej skierowanie zostali strażacy z JRG 3 Bydgoszcz, OSP KSRG Gościeradz oraz OSP KSRG Koronowo. Z uwagi na przewróconą ciężarówkę, z pomocą ruszyli również strażacy z JRG Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy swoim ciężkim samochodem ratownictwa technicznego. Do zabezpieczenia oraz przepompowania wyciekającego paliwa z przywróconego pojazdu, na DK25 skierowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczo - Ekologicznego z JRG 2 Bydgoszcz (Fordońscy strażacy). Całość działań nadzorowała Grupa Operacyjna KM PSP w Bydgoszczy.

Wypadek ten mógłby zakończyć się jeszcze tragiczniej, gdyby nie reakcja kierowcy zestawu ciężarowego, który widząc przewracającą się ciężarówkę, rozpoczął ostre hamowanie. Scania zatrzymała się na około 2 metry przed przewróconą ciężarówką.

Info/foto dzieki uprzejmości Bydgoszcz 998

Strażacki.pl

9 maja br., kilka minut po godzinie 14, na Dro


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również