Kościan

Tragiczny wypadek na remontowanym odcinku drogi. Samochód dostawczy dosłownie „wbił się” w tył naczepy ciągnika siodłowego.

Tragiczny wypadek na remontowanym odcinku drogi. Samochód dostawczy dosłownie „wbił się” w tył naczepy ciągnika siodłowego.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 5. Samochód dostawczy kierowany przez 33-letniego mężczyznę najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego stojącego przed sygnalizacją świetlną, regulującą ruch wahadłowy.

Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godz. 23.12. Na miejsce wypadku zadysponowane zostały dwa zastępy z KP PSP w Kościanie oraz jeden zastęp OSP Kościan. Samochód dostawczy dosłownie „wbił się” w tył naczepy ciągnika siodłowego.

W rozbitym pojeździe pozostawał zakleszczony kierowca. Strażacy z członkami Zespołu Ratownictwa Medycznego natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. Równocześnie prowadzone były prace z użyciem sprzętu hydraulicznego mające na celu uwolnienie rannego z pojazdu. Po wykonaniu dostępu poszkodowany został ewakuowany na zewnątrz i przetransportowany do kościańskiego szpitala. Policja przeprowadziła czynności dochodzeniowe a po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych. Jak się okazało kilka godzin później wysiłek służb ratowniczych nie pozwolił na uratowanie życia kierowcy samochodu dostawczego gdyż 33-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W miejscu gdzie miał miejsce pechowy wypadek trwa budowa ronda i w okolicach tych odnotowaliśmy kilka wypadków i kolizji. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas podróży a zwłaszcza w oznakowanych miejscach występujących utrudnień.

Źródło: KP PSP w Kościanie

Strażacki.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na r

Galeria

Czytaj również