Biskupiec

Tragiczny wypadek na żwirowni. Koparka osunęła się i przygniotła operatora

Tragiczny wypadek na żwirowni. Koparka osunęła się i przygniotła operatora

17 listopada br.  przed godziną 12:00 w Olsztynie na terenie żwirowni podczas prac wydobycia materiału sypkiego doszło do osunięcia piachu i przysypania koparki, w kabinie której znajdował się operator.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępu z JRG Biskupiec, JRG nr 1 w Olsztynie oraz OSP Kobułty i OSP Bartołty Wielkie.

Działania Straży Pożarnej polegały na stabilizacji częściowo zasypanej koparki przy użyciu ramienia i łyżki koparki, która próbowała wykonać dostęp do uwięzionego operatora - KDR podjął decyzję, by koparka nie pogłębiała utworzonego wąwozu ponieważ, groziło to przewróceniem się częściowo zasypanej koparki. Ze względu na lokalizację zdarzenia, grząski teren (materiał sypki) nie było możliwości stabilizacji maszyny przy użyciu sprzętu do stabilizacji (zagłębiałby się w głąb materiały sypkiego),  wykonaniu dostępu do uwięzionego wewnątrz kabiny operatora przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego (łopaty i szpadle) - stwierdzono, że cała kubatura kabiny jest wypełniona piachem - podaje KM PSP w Olsztynie. 

Wskutek prowadzonych działań udało się wykonać dostęp do uwięzionego wewnątrz operatora i ewakuować go na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Niestety obecny na miejscu ZRM stwierdził zgon mężczyzny. 

Źródło: KM PSP w Olsztynie 

Strażacki.pl

17 listopada br.  przed godziną 12:00 w Olsztynie na terenie żwirown

Galeria

Czytaj również