Wierzbięcice

Tragiczny wypadek pod Nysą, zginęły dwie osoby

Tragiczny wypadek pod Nysą, zginęły dwie osoby

23 czerwca 2019 roku po godzinie 14 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych na drodze krajowej nr 41 koło Wierzbięcic. Z informacji wynikało, że poszkodowane są 4 osoby. Do zdarzenia zostało zadysponowano 3 zastępy z JRG w Nysie, jednostki OSP Niwnica i Wierzbięcice.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu potwierdzono liczbę poszkodowanych. Wszystkie osoby poszkodowane znajdowały się w pojazdach i nie były w stanie wydostać się o własnych siłach.

W pierwszej fazie działań strażacy byli jedyną służbą ratowniczą na miejscu zdarzenia. Dlatego też przystąpiono do segregacji medycznej w celu ustalenia sposobu udzielenia pomocy poszkodowanym.

VW passatem podróżowały trzy osoby. W samochodzie marki BMW znajdował się tylko kierowca. Przystąpiono do ewakuacji osób podróżujących volkswagenem, który znajdował się na jezdni, zajmując oba pasy ruchu. W dalszej fazie na miejsce dojechały zespoły ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził zgon kierującego pojazdem BMW, którego pojazd znajdował się poza pasem jezdni w przydrożnym rowie.

Jako pierwsze, przy pomocy sprzętu hydraulicznego zostały ewakuowane pasażerki volkswagena, które niezwłocznie przekazano ZRM. Jedna z nich została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Opolu, druga zaś została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Nysie. Kolejnym ewakuowanym był kierujący VW.

Po przeprowadzeniu medycznych czynności ratunkowych lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja oraz prokurator. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia do około godz. 18:40. Na czas działań policja wyznaczyła objazd.

Źródło/foto: KP PSP Nysa

Strażacki.pl

23 czerwca 2019 roku po godzinie 14 doszło do

Galeria

Czytaj również