Kowalowice

Tragiczny wypadek. Samochód wjechał w dom jednorodzinny

Tragiczny wypadek. Samochód wjechał w dom jednorodzinny

23 grudnia 2019 roku o godzinie 4:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kowalowice, gmina Namysłów. Z treści zgłoszenia wynikało, że w samochód osobowy wjechał w dom jednorodzinny.

Dyżurny natychmiast zadysponował do zdarzenia dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG KP PSP w Namysłowie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalowicach. Do zdarzenia udał się również zespół ratownictwa medycznego oraz Policja. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w wyniku zdarzenia podróżujący pojazdem pozostawał w nim i był nieprzytomny, bez czynności życiowych.

W wyniku uderzenia pojazdu w dom zburzeniu uległ narożnik budynku. Zamieszkała pod wskazanym adresem kobieta przebywała w pokoju w innej części budynku i nie zgłaszała żadnych dolegliwości zdrowotnych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz ZRM stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny. Na czas działań ruch na drodze powiatowej 1109O był wstrzymany. Przybyli na miejsce pracownicy PINB w Namysłowie wyłączyli budynek z użytkowania.

Źródło: KW PSP Opole 

Strażacki.pl

23 grudnia 2019 roku o godzinie 4:46 dyżurny

Czytaj również