Lędziny

Tragiczny wypadek w Lędzinach. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w ogniu

Tragiczny wypadek w Lędzinach. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w ogniu

17 listopada około godziny 3:35 dyżurni SKKM PSP Tychy oraz KPP Bieruń otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Lędzińskiej w Lędzinach w rejonie starej cegielni. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy, marki Audi wypadł z drogi, uderzył w drzewo oraz stanął w ogniu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby podróżujące samochodem miały zostać zakleszczone w pojeździe.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Lędziny (GBA), JRG Tychy (GBA, GCBARt, SCRt), OSP Bieruń Stary (GBA) oraz zespoły PRM i patrole bieruńskiej Policji. Dodatkowo na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR - Ratownik 6, który miejsce lądowania miał wyznaczone na lądowisku gminnym w Bieruniu Starym przy ulicy Chemików. Lądowisko zabezpieczał zastęp OSP Bieruń Nowy (GBARt), który wraz z naziemnym ZRM miał problem dostać się na lądowisko - brama zamknięta na kłódkę - została ona usunięta przy użyciu podręcznego sprzętu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratunkowych zgłoszenie zostało potwierdzone. Pożar w komorze silnika został ugaszony przy użyciu gaśnic. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili je oraz przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych osób. Jak się okazało pojazdem podróżowały dwie osoby, a nie trzy. Poszkodowane osoby zostały wydobyte z wraku pojazdu.

Niestety pomimo reanimacji na miejscu zginął 19 - letni pasażer samochodu, a 21 - letni kierowca (po reanimacji) w ciężkim stanie drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala św. Barbary w Sosnowcu gdzie trwa walka o jego życie. 

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu Policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia mogła być nadmierna prędkość. Wrak pojazdu został zabezpieczony do dalszych czynności. Po godzinie 7 działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Bieruńscy Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku.

Info/foto dzięki uprzejmości: 112Tychy.pl

 

Strażacki.pl

17 listopada około godziny 3:35 dyżurni SKKM


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Czytaj również