Nowiny

Tragiczny wypadek w miejscowości Nowiny

Tragiczny wypadek w miejscowości Nowiny

1 kwietnia 2019 roku  doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w miejscowości Nowiny. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pojazdem Mazda podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Natomiast pojazdem Fiat Punto podróżował tylko kierowca, który był nieprzytomny i zakleszczony w pojeździe.   

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Podczas wykonywaniu dostępu u osoby zakleszczonej lekarz stwierdził zgon. Pozostałym osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego, po czym przetransportował kierowcę Mazdy do szpitala. Dalsze czynności straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu plamy substancji ropopochodnej na jezdni i chodniku przy pomocy sorbentu. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo- śledczych przez policję pod nadzorem prokuratora, wydobyto ciało z pojazdu Fiat. Następnie pomoc drogowa uprzątnęła uszkodzone pojazdy z drogi. Ruch na drodze na czas prowadzenia działań ratowniczych był zablokowany.

W działaniach ratowniczych które trwały ponad 3 godziny, udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 14 strażaków- ratowników oraz służby współdziałające policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne i pomoc drogowa.

Źródło: KG PSP

Strażacki.pl

1 kwietnia 2019 roku  doszło do zderzeni


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus