Nowa Wieś

Tragiczny wypadek w Nowej Wsi - czy ropopochodna substancja przyczyniła się do wypadku?

 Tragiczny wypadek w Nowej Wsi - czy ropopochodna substancja przyczyniła się do wypadku?

We wtorek, 6 kwietnia po godzinie 18 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego oraz osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Nowa Wieś gm. Wronki.

Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pojazd ciężarowy, który bokiem naczepy uderzył w samochód osobowy.

Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu.

Samochód osobowy marki Audi znajdował się na poboczu drogi, natomiast pojazd ciężarowy marki MAN z naczepą znajdował się na pasie ruchu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie (prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej), rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań ratowniczych, pomocy Policji w zorganizowaniu objazdów i kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Niestety, będący na miejscu zdarzenia ratownicy ZRM, ze względu na liczne obrażenia ciała odstąpili od udzielania pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce Prokurator stwierdził zgon mężczyzny.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 184 został wstrzymany - Policja wyznaczyła objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.

Niewykluczone, że do zderzenia przyczyniła się rozlana na drodze substancja ropopochodna. Kilka minut przed  wypadkiem, o godzinie 18 strażacy odebrali zgłoszenie o rozlanej substancji na drodze w miejscowości Wronki na ulicy Nowowiejskiej w kierunku Bobulczyna. Do neutralizacji plamy oleju na drodze dyżurny SK zadysponował zastępy OSP Amica i OSP Bobulczyn oraz powiadomił zarządcę drogi, który na miejsce zdarzenia skierował dwie piaskarki.

W działaniach ratowniczych brało udział 9 zastępów (44 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator, Pomoc Drogowa oraz Służba Drogowa.


Źródło: KP PSP W Szamotułach 

Strażacki.pl

We wtorek, 6 kwietnia po godzinie 18 do straży pożarnej wpłynęło zgłoGaleria

Czytaj również