Trzemeszno: Spłonęły mieszkania dziewięciu rodzin

Trzemeszno: Spłonęły mieszkania dziewięciu rodzin

W dniu 12.02.2014r do SKKP w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Trzemeszno na ul. Orchowskiej. Dyżurny natychmiast zadysponował OSP Trzemeszno, JRG Gniezno oraz OSP Witkowo. W momencie dojazdu GCBA Witkowo na miejsce pożaru na ul. Orchowskiej dyżurny przekierował ciężki zastęp do kolejnego pożaru budynku w Trzemesznie na ul. Kościuszki.

W pierwszej kolejności strażacy z Witkowa wraz z policjantami z Trzemeszna przystąpili do ewakuacji mieszkańców (3 osoby w oknach na drugiej kondygnacji). W momencie przybycia zastępu GCBA JRG Gniezno przeszukano pomieszczenia i znaleziono 2 przytomne osoby, które zostały doprowadzone do okien, a następnie ewakuowane przy użyciu drabin przystawnych. W sumie zostało ewakuowanych przez strażaków 5 osób. Strażacy OSP udzielili KPP trzem osobom ewakuowanym (tlen, komfort cieplny i wsparcie psychiczne, jedna osoba schładzanie oparzeń za pomocą opatrunków hydrożelowych). Osoby te zostały przekazane przybyłemu ZRM.

Działania gaśnicze zostały podjęte po zakończeniu ewakuacji i polegały na wprowadzeniu prądu wody po klatce schodowej na drugą kondygnację. Ze względu na spadające elementy konstrukcyjne dachu rota została wycofana. Pożar obejmował całe poddasze nieużytkowe oraz lokale mieszkalne na drugiej kondygnacji. Działania gaśnicze zostały podjęte przez roty, które po drabinach przystawnych dostały się na drugą kondygnację.

KDR (z-ca KP PSP) koordynował współpracę ZRM, Policji, Burmistrza i innych służb.

Siły i środki:
-GCBARt 5/24 z JRG Gniezno
-SD 37 z JRG Gniezno .
-GBCA 9,5/50 421-26 Gniezno
-SLRr z JRG Gniezno
-Mikrobus Volkswagen z KP PSP Gniezno
-SH 21 z JRG Mogilno
-GCBA 6,6/32 Jelcz OSP Witkowo
-GBARt 2,5/25/250 z OSP Witkowo
-GCBA 6,5/32 OSP Zdziechowa
-GBARt 2,5/25 z OSP Zdziechowa
-GCBA 5/23/4 Jelcz z OSP Gębice
-GBARt 2,5/20 OSP Łubowo

{ rsmediagallery tags="20140214_trzemieszno_splonely_mieszkania_dziewieciu_rodzin"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet