Tychy: Wypadek na ul. Edukacji

Tychy: Wypadek na ul. Edukacji 

Wczoraj, tj 11 sierpnia około godziny 19.50 na ul. Edukacji doszło do wypadku drogowego. Kierujący Fordem Mondeo 24 letni mieszkaniec Tych utracił panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzył w słup oświetleniowy. W samochodzie poza kierowcą był pasażer i to jego stroną samochód uderzył w latarnię.

 

Na miejsce zadysponowane zostały policja, karetki pogotowia oraz straż pożarna. Na miejscu byli także tyscy strażnicy miejscy, którzy tamtędy przejeżdżali. Pasażer w ciężkim stanie został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego. Kierujący został zatrzymany w radiowozie straży miejskiej.

Działania strażaków polegały na odłączeniu zasilania w rozbitym pojeździe oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości kierującego - badanie dało wynik pozytywny. Jego stan znacznie przyczynił się do spowodowania wypadku. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i przewieziony do KMP w Tychach celem wykonania dalszych czynności.

Przez cały czas trwania akcji ul. Edukacji była zablokowana - a ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu przybyło również pogotowie energetyczne. Dopiero około godziny 21.30 samochód został usunięty ze słupa oświetleniowego. Wówczas strażacy przy pomocy piły do betonu odcięli uszkodzony słup, a pracownicy energetyki zabezpieczyli go. Przed godziną 22 ruch na ul. Edukacji został przywrócony. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze WRD KMP Tychy pod nadzorem prokuratury.

{ rsmediagallery tags="20130812_tychy_wypadek_na_ulicy_edukacji"}

Strażacki.pl

Czytaj również