Tychy: Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

Tychy: Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych 

W dniu 19 listopada około godziny 9.15 na DK 1 w Tychach doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W tył samochody typu "Lohra" z niewyjaśnionych przyczyn z dużą siłą wjechał Mercedes z naczepą. Siła uderzenia był tak duża, że kabina Mercedesa wbiła się pomiędzy pokłady "Lohry".

 

Na miejsce zadysponowane zostały natychmiast 2 zastępy z JRG Tychy plus jeden zastęp z JRG Jaworzno, będący w tym czasie na zabezpieczeniu Miasta Tychy, karetka pogotowia oraz kilka patroli policji. Po dotarciu na miejsce służb okazało się, że kierujący Mercedesem jest uwięziony w swojej kabinie.

Do jego uwolnienia zadysponowane zostały dodatkowe zastępy Ratownictwa Technicznego z JRG Dąbrowa Górnicza. Po ich dotarciu na miejsce i po podniesieniu jednego z pokładów uszkodzonej "Lohry" udało się uwolnić rannego kierowcę. Została podjęta decyzja o konieczności przetransportowania rannego mężczyzny do szpitala specjalistycznego przy użyciu śmigłowca LPR. Po kilku minutach śmigłowiec był na miejscu. Ranny kierowca został nim przetransportowany do szpitala. Przez ponad 2 godziny DK 1 w kierunku Tychów była całkowicie zablokowana.

 

Działania strażaków polegały poza zabezpieczeniem miejsca wypadku i udzieleniu pierwszej pomocy rannemu, także na zabezpieczeniu lądowiska dla LPR oraz usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Około godziny 12 policja podjęła decyzję o udrożnieniu jednego pasa w kierunku Tychów. W tym momencie działania strażaków zostały zakończone i zastępy powróciły do koszar. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane przez specjalistyczne holowniki. Dopiero około godziny 15 droga została całkowicie odblokowana. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają Tyscy Policjanci z WRD.

Tekst oraz zdjęcia 112Tychy

Video: youtube.com

{ rsmediagallery tags="20131121_tychy_zderzenie_dwoch_samochodow_ciezarowych"}

Strażacki.pl

Czytaj również