Tychy: Zderzenie osobówki z motocyklem

Tychy: Zderzenie osobówki z motocyklem

Wczoraj, tj. 28 lutego około godziny 17:50 do dyżurnego tyskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej i Dojazdowej. W zdarzeniu miały brać udział samochód osobowy i motocykl. Na miejsce wysłany został patrol WRD KMP Tychy, dwie karetki pogotowia oraz dwa zastępy z JRG Tychy (GBA, SCRt).

 

Po dotarciu na miejsce Policjanci zastali rozbity samochód osobowy Peugeot 106 i motocykl Honda. Poszkodowane zostały dwie osoby: kierująca samochodem kobieta i mężczyzna jadący motocyklem. Prawdopodobnie kobieta wyjeżdżając z ul. Dojazdowej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu ul. Mikołowską motocykliście. Ze względu na duże zniszczenia i zanieczyszczenie drogi ruch w obu kierunkach został wstrzymany, a na miejsce wezwane zostały dodatkowe patrole Policji.

Strażacy natychmiast przystąpili do odłączenia zasilania w rozbitych pojazdach oraz przy użyciu masztów oświetleniowych doświetlali miejsce wypadku. Ranni kierujący zostali zabrani do szpitala, stan kierującego motocyklem został określony na miejscy jako bardzo ciężki. Na miejsce wypadku do pomocy przyjechali również policjanci z WRD KPP w Mikołowie. Po zabraniu rannych do szpitala oraz wykonaniu przez Policjantów dokumentacji ruch został puszczony wahadłowo. Na miejsce wezwani zostali również Policyjni technicy.

Ze względu na stan zdrowia rannych oraz uszkodzenia pojazdów zostały one zabezpieczone. Miejsce wypadku zostało posprzątane przez strażaków. Działania zostały zakończone około godziny 19.40. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają tyscy Policjanci.

{ rsmediagallery tags="20140301_tychy_zderzenie_osobowki_z_motocyklem"}

Strażacki.pl

Czytaj również