Ujazd oraz Nagórzyce gmina Tomaszów Mazowiekci: skutki powodzi

Ujazd oraz Nagórzyce: usuwanie skutków powodzi

W dniu 8 czerwca br., późnym popołudniem nad powiatem tomaszowskim przeszła potężna burza z obfitymi opadami deszczu. Tuż po godzinie 19.00 Ochotnicy z OSP Ujazd zostali powiadomieni przez SK KP w Tomaszowie Mazowieckim o zalanej piwnicy przy ul. Antolin w miejscowości Ujazd.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że zalana jest piwnica. Niezwłocznie przystąpiono do wypompowania wody do najbliższego rowu. Akcja trwała ok. 40 minut.

 

Po powrocie z akcji strażacy zostali zadysponowani przez SK KP w Tomaszowie Mazowieckim do miejscowości Nagóżyce, gmina Tomaszów Mazowiecki ,gdzie intensywne opady deszczu spowodowały zalanie wsi . Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wykonaniu rozpoznania okazało się, że w wyniku nadmiernych opadów deszczu, woda spływająca z lasu i pól zalała drogę. Nurt był tak silny, że uszkodził asfalt na drodze.  Wezbrana woda z przydrożnego rowu zalewała położone poniżej posesje.

Ochotnicy z ujazdu natychmiast przystąpili do budowy wału z worków z piaskiem, aby spływającą wodę sprowadzić do studzienek. Kilka metrów dalej została zablokowana cała droga, z tego samego powodu. Przy ponownym wykorzystaniu worków  z piaskiem strażacy zbudowali wał, który zablokował przepływ wody na drogę. Strażacy z OSP Ujazd byli tam ok. 2 godzin lecz walka z wodą trwała do późnych godzin nocnych.

Siły i środki:

KSRG OSP Ujazd
KSRG OSP Przesiadłów
KSRG OSP Smardzewice
KSRG OSP Lubochnia
KSRG OSP Białobrzegi
KSRG OSP Ludwików
KSRG OSP Nagórzyce
OSP Twarda
OSP Chorzęcin
OSP Wiaderno
JRG Tomaszów Mazowiecki

{ rsmediagallery tags="20130610_Ujazd_Tomaszow_Maz_zalane_piwnice_oraz_skutki_powodzi"}

Strażacki.pl

Czytaj również