Ujazd: Zalane piwnice

Ujazd: Zalane piwnice

W ostatnich dniach strażacy, zarówno z Polski jak i Europy walczą z powodziami i jej skutkami. Jednym z podstawowych elementów działań powodziowych, prowadzonych podczas akcji jest wypompowywanie wody z zalanych domów, gospodarstw czy piwnic. Tak było również w miejscowości Ujazd.

W dniu 6 czerwca br., ok. godziny 11:30 Strażacy z OSP Ujazd zostali powiadomieni przez SK KP w Tomaszowie Mazowieckim o zalanej piwnicy w miejscowej firmie przy ulicy Tomaszowskiej. Zalanie piwnicy było spowodowane obfitymi opadami deszczu podczas burzy, która przechodziła przez gminę Ujazd 3 i 4 czerwca.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zalane są dwie piwnice. Przystąpiono do wypompowania wody za pomocą pomp szlamowych oraz pływających do jednej z pobliskich studzienek. Podczas działań, dowiedzieliśmy się, dlaczego pracownicy zakładu odkryli wodę w piwnicach kilka dni po ulewach. Okazało się, iż zrobiono to przez przypadek, podczas poszukiwania niezbędnych materiałów do produkcji. Jak wspomnieliśmy wcześniej działania Strażaków polegały na wypompowaniu wody oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Działania trwały ok. 2 godzin. Właściciel liczy straty.

Siły i środki:
OSP UJAZD:
FIAT DUCATO 2,8 JTD GBLM 0,2/0,4
STAR 244 2,5/8
JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI:
SCANIA P360 GCBAPr 4/32

{ rsmediagallery tags="20130608_ujazd_zalane_piwnice"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również