Wierzbica Dolna

[VIDEO] Pożar budynku socjalnego - spośród wezwanych zastępów większość to klasyki

[VIDEO] Pożar budynku socjalnego -  spośród wezwanych zastępów większość to klasyki

6 czerwca 2020 o około godizny 18 doszło do pożaru budynku wielorodzinnego w miejscowości Wierzbica Dolna.

Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia siły i środki z JRG Kluczbork oraz OSP z Gminy Wołczyn.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów OSP okazało się, że objęte pożarem jest całe poddasze budynku trzykondygnacyjnego, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed dojazdem służb ratowniczych.

Z uwagi konieczność prowadzenia działań w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz na niewystarczające siły i środki na miejscu zdarzenia dysponowano kolejne jednostki OSP i PSP. Teren działań podzielony został na odcinki bojowe celem sprawnego kierowania licznymi zastępami, które brały udział w likwidacji zdarzenia. Pożar udało się zlokalizować o godzinie 19:05.

Straty jakie wstępnie oszacowano po pożarze to blisko 200 tysięcy złotych a uratowane mienie oszacowano na wartość 500 tysięcy złotych.

W szczytowym momencie działań na miejscu zdarzenia pracowało 19 zastępów w sile 76 ratowników.  Wśród wozów były tylko 4 współczesne pojazdy reszta to różnego rodzaju klasyki, które często mają za sobą kilkadziesiąt lat pracy. 

Źródło: KP PSP Kluczbork

Foto: Kluczbork 112

Strażacki.pl

6 czerwca 2020 o około godizny 18 doszło do pożaru budynku wielorodzinne

Galeria

Czytaj również