Żdżarów

[VIDEO] Pożar hali z chemikaliami w Żdżarowie. Słup czarnego dymu widoczny był z kilku kilometrów

[VIDEO] Pożar hali z chemikaliami w Żdżarowie. Słup czarnego dymu widoczny był z kilku kilometrów

19 maja, po godzinie 15, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie zaczęły napływać zgłoszenia o pożarze budynku z substancjami chemicznymi w Żdżarowie (gmina Sochaczew). Słup czarnego dymu widoczny był z odległości wielu kilometrów.

Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze i samochód operacyjny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastępy z okolicznych jednostek OSP. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem w fazie rozwiniętej objęty jest parterowy budynek murowany o wymiarach około 63x10 metrów.

Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu. Dopływ energii elektrycznej do obiektu został zdalnie odłączony przez zakład energetyczny. W związku z dużym zapotrzebowaniem na wodę do gaszenia pożaru zbudowano punkt czerpania wody na odległym około 250 metrów stawie, skąd przy użyciu motopomp i samochodów pożarniczych tłoczono wodę magistralą wodną. W dalszej fazie podano kolejny prąd wody oraz piany w natarciu. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji budynku oraz dogaszania pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został samochód-laboratorium ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Warszawa-6", której ratownicy wykonali na miejscu niezbędne pomiary. Do zdarzenia przybyła grupa operacyjna Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie. Akcją gaśniczą kierował Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie.

Działania gaśnicze, które zakończono kwadrans przed godziną 22, prowadziło w sumie 15 zastępów straży pożarnej - 2 x JRG PSP Sochaczew, 2 x OSP Młodzieszyn, 2 x OSP Rybno, OSP Antoniew, OSP Cypriany, OSP Dachowa, OSP Erminów, OSP Jasieniec, OSP Szymanów, OSP Wężyki, OSP Witkowice, OSP Wyczółki.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie
Video:  Polish Emergency Videos

Strażacki.pl

19 maja, po godzinie 15, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PS

Galeria

Czytaj również