Brzeszcze

Pożar w Brzeszczach. Strażak wyniósł dziecko z płonącego mieszkania

Pożar w Brzeszczach. Strażak wyniósł dziecko z płonącego mieszkania
W sobotę (09.01.2021 r.), około godziny 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy 1 maja w Brzeszczach (pow. oświęcimski). Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej i Policję.
 
W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu (OSP Brzeszcze) z okna jednego z mieszkań na parterze wydostawał się ogień. Płomienie sięgały kilku metrów i były realnym zagrożeniem dla całego budynku. Strażacy z OSP Brzeszcze bardzo szybko opanowali pożar.
 
Strażacy z budynku ewakuowali 10 osób w tym dziecko, które z zadymionej klatki wyniósł jeden ze strażaków OSP Brzeszcze.
 
W celu zapewnienia opieki ewakuowanym osobom, strażacy z OSP Jawiszowice ustawili ogrzewany namiot pneumatyczny, w którym poszkodowani znaleźli schronienie. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał ewakuowane osoby.
 
Strażacy z OSP Jawiszowice podkreślają, że do zdarzenia mogła zostać zadysponowana karetka z OSP Jawiszowice, która w pierwszej fazie mogłaby zabezpieczyć osoby wymagające tlenoterapii.
Jednakże ambulans aktualnie wymaga naprawy, który czeka od 40 dni na remont. 
 
Działania ratowniczo-gaśnicze trwały kilka godzin. W akcji brały udział: 2 zastępy z OSP Brzeszcze, 1 zastęp z OSP Jawiszowice, 3 zastępy PSP w Oświęcimiu, Oficer Operacyjny PSP Oświęcim, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny pożaru ustala Policja.
 
Info/foto dzięki uprzejmości 112małopolska
Strażacki.pl

Galeria

Czytaj również