Kasparus

[VIDEO] Spłonął neogotycki kościół na Pomorzu. Zawaliła się wieża

[VIDEO] Spłonął neogotycki kościół na Pomorzu. Zawaliła się wieża

31 grudnia br. tuż po godzinie 00:10 strażacy otrzymali wiadomość  o pożarze kościoła pw. św. Józefa w Kasparusie (kościół neogotycki, drewniano-ceglany z 1926 roku).

Na miejsce skierowano siły i środki PSP i OSP powiatu starogardzkiego, w tym średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, podnośnik hydrauliczny SHD-32 i drabinę mechaniczną SD-30.

Pożar objął swoim zasięgiem cały kościół. Na miejsce przybył bryg. Tomasz Wardyn, komendant powiatowy PSP w Starogardzie Gdańskim wraz z grupą operacyjną. Teren działań został podzielony przez Kierującego Działaniem Ratowniczym na odcinki bojowe.

Zasilanie wodne realizowano z pobliskiego cieku wodnego oraz sieci hydrantowej. Pożar został ugaszony. W kulminacyjnym momencie działań  ratowniczo-gaśniczych brało udział 16 zastępów straży pożarnej w sile 65 ratowników, w tym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych: Osiek, Bukowiny, Kasparus, Ocypel, Osieczna i Skórcz.

‼️‼️‼️WAŻNE‼️‼️‼️ Trzy zastępy z naszej jednostki zostały chwile temu zadysponowane do pożaru kościoła w miejscowości Kasparus. Więcej info wkrótce. Dziękujemy za nadesłane filmiki i zdjęcia!

Opublikowany przez Osp Skórcz Środa, 30 grudnia 2020

 Zdjęcia: 

#41 Zdjęcia z akcji ratowniczo - gaśniczej w miejscowości Kasparus w dniu 31.12.2020r.

Opublikowany przez OSP OSIEK Czwartek, 31 grudnia 2020

Źródło: KP PSP w Starogardzie Gdańskim

Strażacki.pl

31 grudnia br. tuż po godzinie 00:10 strażacy otrzymali wiadomość 

Czytaj również