Dzielawy

W gminie Polska Cerekiew grasuje podpalacz. Druhowie walczą z pożarami nieużytków

W gminie Polska Cerekiew grasuje podpalacz. Druhowie walczą z pożarami nieużytków

W środę 8 marca po godzinie 21 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze nieużytków okolicach miejscowości Dzielawy.

Do kolejnego pożaru doszło w piątek 10 marca około godziny 15. Między Polską Cerekwią a Wroninem spłonęło kilkadziesiąt arów nieużytków. Strażacy gasili pożar w siedmiu różnych miejscach. To wskazuje na celowe podpalenia. Ugaszenie pożarów utrudniał silnie wiejący wiatr.

Do kolejnego podpalenia doszło w ten sam dzień. Około godziny 22:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze nieużytków tym razem w Grzędzinie.

W sobotnią noc kilka minut przed godziną 1 kolejny raz strażacy wyjeżdżali do pożaru traw. Tym razem podpalacz podpalił nieużytki pomiędzy Witosławicami a Grzędzinem.

Strażacy z OSP Polska Cerekiew napisali komunikat na swoim fanpage: 

Od kilku lat wczesną wiosną zmagamy się z plagą pożarów nieużytków na terenie naszej gminy co przekłada się na angażowanie znacznych sił i środków, które są dysponowane do tego typu pożarów, a co za tym idzie wbrew pozorom koszty takich akcji są ogromne

Prosimy, apelujemy ale niestety bez rezultatów – Co trzeba mieć w swojej głowie, żeby pojechać na tereny trudno dostępne i stworzyć poważne zagrożenie np. do znajdujący się w pobliżu lasów w których bardzo często przebywa zwierzyna w przypadku ognia nie ma szans na przeżycie!

Źródło: ratownictwo.opole.pl  / OSP Polska Cerekiew

Strażacki.pl

W środę 8 marca po godzinie 21 straż pożarna otrzymała zgło

Galeria

Czytaj również