Wrocław

Wigilijny pożar domu we Wrocławiu

Wigilijny pożar domu we Wrocławiu

We wtorek, 24 grudnia br., około godziny ósmej rano doszło do groźnego pożaru domu jednorodzinnego na rogu ulicy Lawendowej i Kominiarskiej we Wrocławiu. Z ogniem walczyło sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Ogień pojawił się w pomieszczeniu kotłowni i bardzo szybko rozprzestrzenił się na przyległą do budynku przybudówkę (pomieszczenia gospodarcze i wiata garażowa) oraz na dach w części mieszkalnej domu. Mieszkańcy zdołali uratować część mienia w tym samochód osobowy i sprzęt ogrodowy. W momencie przybycia na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 5 we Wrocławiu pożar był mocno rozwinięty. Ogień obejmował większą część domu. Strażacy przystąpili do natarcia z zewnątrz budynku oraz od wewnątrz, gdzie pracowały roty w aparatach ochrony dróg oddechowych. W pierwszej fazie działań dużym problem stał się brak stałego zasilania wodnego w pobliżu miejsca pożaru. Po szybkim opanowaniu sytuacji rozpoczęto dogaszanie. Konieczna była rozbiórka wewnętrznej części poszycia dachowego w tym warstwy ocieplenia. Umożliwiło to dotarcie do zarzewi ognia w drewnianej konstrukcji dachu. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Dla rodziny zamieszkującej dom to jednak duży dramat, który nastąpił w tak wyjątkowy dzień jak Wigilia.

W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia w tym strażacy z JRG-4: 304[D]25 GCBA 9,5/65, JRG-5: 305[D]21 GBA 2,5/20 i 305[D]51 SD-42, JRG-8: 308[D]21 GBA 2,5/20 i 308[D]25 GCBA 5/32. Ponadto interweniowała policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i nadzór ruchu MPK, który organizował przejazd zastępczy dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Tekst i zdjęcia: Kamil Czereba – kamilczereba.pl

Strażacki.pl

We wtorek, 24 grudnia br., około godziny ósm

Galeria

Czytaj również