Wilczyce: Pożar hałd z pozostałościami roślinnymi

Wilczyce: Pożar hałdy z pozostałościami roślinnymi

Dnia 2 września br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce ( pow. wrocławski ) została zadysponowana do pożaru stogu słomy w miejscowości Wilczyce. Po dotarciu na miejscu zastępu 339[ D]52 GBA 2,5/24 z OSP KSRG Długołęka stwierdzono pożar hałdy o wysokości ośmiu metrów, w której skład wchodziły trociny, torf i pozostałości roślinne pochodzące z pobliskiego ogrodnictwa.

W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu - dodatkowo na miejsce skierowano zastęp z OSP Szczodre i JRG-5 Wrocław. Po przybyciu na miejsce zastępu 339[ D]66 GBA 2,5/16 z OSP KSRG Szczodre z równoległej ulicy zorganizowano zasilanie wodne dla druhów z Długołęki, którzy cały czas podawali na hałdę prądy wody. Na miejsce dotarł również specjalistyczny widłak, który zabrał z sąsiedztwa baloty słomy będące w bezpośrednim zagrożeniu rozprzestrzeniania się ognia.


Około godziny 17.00 działania zostały zakończone - dogaszanie pogorzeliska wspomogły opady deszczu. W międzyczasie trwania działań wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze stogu słomy, które po sprawdzeniu przez OSP Szczodre okazało się fałszywe.


{ rsmediagallery tags="20130902_Wilczyce_pozar_haldy_z_pozostalosciami_roslinnymi01.jpg"}

Strażacki.pl

Czytaj również