Wilczyn: Wypadek drogowy

Wilczyn: Wypadek drogowy

W dniu 30 maja br., około godziny 19:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na jezdni, powstałej w wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo. Zdarzenie miało miejsce w Wilczynie, na Rynku.

Dyżurny operacyjny, trzeci dzień z rzędu, alarmuje OSP Wilczyn do zdarzenia drogowego oraz wysyła na miejsce także GBA 2,5/20 z OSP KSRG Budzisław Kościelny, aby mieć pewność, że wyciek zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Pierwszy na miejscu akcji zjawia się GBA 2,5/16 z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilczyna. Dowodzący rozpoznaje sytuację ustalając, iż doszło do wycieku oleju napędowego, który rozlał się po całym skrzyżowaniu. Strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia i ostatnim wiadrem sorbentu posypują tą cześć jezdni, gdzie wyciek jest największy.

Po dojeździe GBA 2,5/20 z Budzisławia, druhowie uczestniczący w akcji posypują pozostałą cześć asfaltu. Następnie wszystko zostaje pokryte pianą gaśniczą i zmyte. Po uprzątnięciu jezdni, działania zostają zakończone. W akcji trwającej godzinę, wzięło udział 12 strażaków - ratowników.

Siły i środki:
- 369[ P]81 - GBA 2,5/16 Star 266 /Szybicki - OSP KSRG Wilczyn
- 369[ P]26 - GBA 2,5/20 Star 244 /Bocar - OSP KSRG Budzisław Kościelny
- Policja

{ rsmediagallery tags="20130531_Wilczyn_po_raz_trzeci_do_wypadku"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również