Wojnarowice: Krajowa trzydziestka piątka znów niebezpieczna

Wojnarowice: Krajowa trzydziestka piątka znów niebezpieczna

Kilka dni przerwy po dwóch śmiertelnych zdarzeniach pod Gniechowicami i kolejny wypadek na DK 35, tym razem w miejscowości Wojnarowice. O dzisiejszym (19 sierpnia br.) wypadku służby ratownicze zostały poinformowane tuż po godzinie 15. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, pobliska jednostka OSP oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

 

Po przybyciu na miejsce wypadku służb ratowniczych okazało się, że w czołowym zdarzeniu dwóch samochodów osobowych ranne są dwie osoby, które znajdują się poza pojazdami. Rozbite pojazdy znajdują się na pasie w stronę Wrocławia.

 

Działania ratowników na miejscu skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym oraz kierowaniu ruchem.

Przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego P 34 zostały przekazane osoby poszkodowane, które odwieziono do szpitala we Wrocławiu.

Po czynnościach dochodzeniowych przez policję pomoc drogowa przystąpiła do usunięcia uszkodzonych pojazdów. Następnie strażacy osunęli resztki powypadkowe oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne. Utrudnienia w ruchu trwały około dwóch godzin do czasu zakończenia działań.

{ rsmediagallery tags="20130819_wojnarowice_krajowa_35_znow_niebezpieczna"}

Strażacki.pl

Czytaj również