Pysząca

Wojsko Polskie po raz 3-ci pomoże w akcji gaśniczej składowiska w Pyszącej

Wojsko Polskie po raz 3-ci pomoże w akcji gaśniczej składowiska w Pyszącej

Już 3-ci raz Wojsko Polskie wspomoże ciężkim sprzętem akcję gaśnicza nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Pysząca w Wielkopolsce. Akcja gaśnicza trwa już ponad 11 dni.

Wniosek o wsparcie wojskowe wystosowała Gmina Śrem w piątek (08.05.2020 r.), trafił on do Wojewody Wielkopolskiego - Łukasza Mikołajczyka, który praktycznie natychmiast go poparł i przekazał Ministerstwu Obrony Narodowej, które rozpatrzyło prośbę pozytywnie. Ciężki sprzęt wraz z żołnierzami, dotarł do miejscowości Pysząca w poniedziałkowe (11.05.2020 r.) popołudnie około godziny 14:00. Łącznie są to 2 koparki gąsienicowe, 2 spychacze gąsienicowe oraz kilkunastu żołnierzy z 16-go Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk im. Gen. Bryg. Stanisława Taczaka. Ciężki sprzęt na miejsce dotarł w konwoju zabezpieczanym przez żołnierzy Regulacji Ruchu oraz funkcjonariuszy Policji w Śremie - przetransportowano go na wojskowych zestawach drogowych z naczepami niskopodwoziowymi. Dzięki niemu możliwe będzie przekopanie, rozplantowanie oraz dokładne przelanie i dogaszenie palących się śmieci. Do tej pory w działaniach uczestniczyły dwie koparki oraz spychacz gąsienicowy. Sprzęt ten został zadysponowany na miejsce akcji przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, na początku działań.

Akcja na składowisku śmieci w Pyszącej, trwa już ponad 11 dni. Obecnie na miejscu działają 2-3 zastępy PSP i OSP, które podają prądy wody na przegarnianie przez ciężki sprzęt śmieci. Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze akcja gaśnicza. Działający na miejscu strażacy i żołnierze mają do swojej dyspozycji też tymczasowe zaplecze logistyczne, utworzone na miejscu składowiska.

Strażacki.pl

Już 3-ci raz Wojsko Polskie wspomoże ciężk


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również