Wolsztyn

Wolsztyn - śmiertelne zderzenie motocykla z autobusem na DK32

Wolsztyn - śmiertelne zderzenie motocykla z autobusem na DK32

W poniedziałek 8 lipca około godziny 14:20, wolsztyńskie służby otrzymały informację o zderzeniu motocykla z autobusem na drodze krajowej nr 32, niedaleko miejscowości Powodowo.

Dyżurny wolsztyńskiej komendy natychmiast zadysponował na miejsce 3 zastępy z tutejszej jednostki oraz zastępy ochotników z Obry oraz Siedlca.

Pierwszy zastęp który przybył na miejsce, zastał uszkodzony autobus na jezdni a tuż obok niego rozbity motocykl. Na poboczu drogi, kilka metrów od pojazdów, obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego prowadził czynności, mające na celu przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie, który kierował jednośladem. Niestety, nie przyniosły one pożądanego efektu, a obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Kierowca autobusu nie odniósł żadnych obrażeń.

Do wypadku, zadysponowany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry, który chwilę po wylądowaniu zawrócił do bazy z uwagi na brak wskazań do transportu poszkodowanego. Na czas prowadzonych działań, droga krajowa była zablokowana a obecni na miejscu policjanci wyznaczyli objazd.

Źródło: KP PSP Wolsztyn

Strażacki.pl

W poniedziałek 8 lipca około godziny 14:20,

Galeria

Czytaj również