Wrocław

Wrocław – krajobraz po burzy

Wrocław – krajobraz po burzy

W poniedziałek, 01.07.2019 roku strażacy z Wrocławia i okolicznych gmin mieli bardzo pracowite popołudnie i wieczór. Sprawdziły się prognozy synoptyków i około godziny 18:00 nad Wrocławiem i regionem przeszła bardzo silna burza z gradem i porywistym wiatrem. Wystarczyło kilka minut nawałnicy, aby powstały spore szkody.

Burze przeszły pasmem przez Wałbrzych, Świdnicę, Strzelin, Wrocław, Oławę, Oleśnicę i dalej w kierunku północno-zachodnim. W stolicy Dolnego Śląska największe straty burza wyrządziła na osiedlu Szczepin. W rejonie ulic Rybacka – Długa – Młodych Techników straż pożarna musiała interweniować w kilku miejscach przy powalonych drzewach. Największe straty spowodowała topola, którą porywisty wiatr przewrócił na kilka samochodów. Cześć z nich została mocno uszkodzonych, a jeden – Fiat 600 – został zmiażdżony. Na szczęście auta były zaparkowanie i nie było w środku żadnych osób.

Kilkadziesiąt metrów dalej, na tej samej ulicy, powalone zostały jeszcze 2 drzewa. Jedno oparło się o budynek spółdzielni mieszkaniowej, uszkadzając dach obiektu. Drugie upadło na mały pawilon handlowy.

Kolejne drzewa były usuwane przez strażaków między innymi na ul. Ścinawskiej, przy skrzyżowaniu Młodych techników i Długiej, oraz na ulicy Rybackiej. Tutaj uszkodzone zostały kolejne pojazdy. Przy ulicy Długiej strażacy musieli również usuwać uszkodzone, metalowe elementy budynku, które zwisając z dachów, zagrażały przechodniom.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W działaniach w tym rejonie brały udział zastępy 303[D]51, 305[D]51, 307[D]23, 308[D]21, 308[D]25, 339[D]52 (OSP Długołęka).

Zniszczenia pojawiły się również w innych rejonach miasta. Straż pożarna odnotowała kilkadziesiąt zgłoszeń. Do pomocy strażakom z Wrocławia oraz na zabezpieczenie rejonów zostały zadysponowane zastępy OSP. Między innymi z OSP Długołęka, OSP Węgry i OSP Siechnice. Do akcji na terenie miasta wyjechała również OSP Starówka. Ratownicy wspólnie z zastępem 304[D]51 działali przy powalonym drzewie przy ulicy Jastrzębiej.

W czasie działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy wybuchł pożar warsztatu samochodowego na ulicy Pułaskiego. Na miejsce zostało przedysponowanych 6 zastępów. Działania przy tym zdarzeniu trwały około 2 godzin.

Zdjęcia: Konrad Pluciński, GRS OSP Starówka

Strażacki.pl

W poniedziałek, 01.07.2019 roku strażacy z W

Galeria

Czytaj również