Wrocław: Poważna awaria wodociągowa

Wrocław: Poważna awaria wodociągowa

Zalane piwnice i szyb windy, kilkudziesięciocentymetrowej głębokości rwący potok płynący ulicami, zamknięty pas na ulicy Hallera i spore utrudnienia w ruchu. Tym razem, to nie skutki kolejnej w tym roku ulewy, a następstwa pęknięcia jednej z głównych magistral wodociągowych we Wrocławiu.

Do awarii doszło około godziny 13:00 na ulicy Hallera, na wysokości ulicy Inżynierskiej. Woda z pękniętej rury o średnicy ponad 1200 mm podmyła chodnik i zaczęła płynąć wartkim nurtem ulicą Hallera, a także Inżynierską w kierunku Grabiszyńskiej. Na Inżynierskiej zalała piwnice w budynku wielorodzinnym, a także dostała się do położonych dalej garaży.


Do walki z żywiołem zadysponowane zostały dwa zastępy ze zlokalizowanej niedaleko JRG 4. W wyniku podmycia chodnika utworzył się lej średnicy kilku metrów.  Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Następnie usypany został mały wał, dzięki któremu woda została skierowana na ulicę Hallera. W ten sposób zabezpieczone zostały pojazdy na parkingu i klatki schodowe przed dalszym zalewaniem. Za pomocą wyciągarki odciągnięte zostało również auto, które znajdowało się najbliżej miejsca z którego wypływała woda i było zagrożone osunięciem się w przypadku podmycia gruntu.

W wyniku awarii wiele dzielnic Wrocławia zostało pozbawionych wody na kilka godzin.

Siły i środki:
304[D]22 - GBA 2,5/24 - Renault Midlum 4x4
304[D]43 - SCRt - Mercedes Benz Axor
300[D]90 - SOp - Ford Kuga
Policja, pogotowie energetyczne, pogotowie MPWiK, służba drogowa

 

{rsmediagallery tags="20130713_Wroclaw_powazna_awaria_wodociagow"}

Strażacki.pl

Czytaj również