Wrocław: Volkswagen dachował na ul. Krakowskiej

Wrocław: Volkswagen dachował na ulicy Krakowskiej 

W dniu 17 kwietnia 2013 roku około godziny 15:30, wrocławscy strażacy otrzymali zgłoszenie o groźnie wyglądającym wypadku drogowym do którego doszło na jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia, w którym brały udział dwa pojazdy marki Volkswagen.

Do zderzenia pojazdów doszło na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z ulicą Krakowską, około 300 metrów od bram Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 we Wrocławiu. 

W prawidłowo poruszającego się od strony centrum miasta Volkswagena Tourana uderzył Volkswagen New Beetle jadący od ulicy Opolskiej, który chciał wykonać manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Po zderzeniu pojazdów Volkswagen Touran dachował i ostatecznie zatrzymał się na barierkach oddzielających jezdnię od chodnika, stojąc częściowo na przejściu dla pieszych. Natomiast Volkswagen New Beetle zatrzymał się tuż za skrzyżowaniem, na drodze w którą chciał skręcić.

Na miejsce zdarzenia Stanowisko Kierowania KM PSP we Wrocławiu zadysponowało trzy zastępy z pobliskiej JRG nr 3 w sile: 303[ D]21 GBAPr 2/16+750 Renault Midlum, 303[ D]25 GCBA 8,4/50 Mercedes Actros oraz specjalistyczny samochód ratownictwa technicznego 303[ D]43 SRt Mercedes 1124. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarł również z-ca dowódcy JRG nr 3, który przejął dowodzenie działaniami ratowniczymi.

Działania strażaków polegały na ewakuowaniu pasażerów rozbitego Volkswagena Tourana, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem. Pogotowie ratunkowe, które bardzo szybko dotarło na miejsce zdarzenia, udzieliło niezbędnej pomocy medycznej pasażerom pojazdów. Dwie osoby zostały zabrane karetkami do szpitala.

Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do zderzenia pojazdów wyjaśnią funkcjonariusze ogniwa wypadkowego WRD Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

{ rsmediagallery tags="20130417_wypadek_krakowska"}

Strażacki.pl

Wrocław: Volkswagen dachował na ulicy Krak

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/