Wrocław: Wypadek dwóch tramwajów na placu Dominikańskim

Wrocław: Wypadek dwóch tramwajów na placu Dominikańskim 

Dzisiaj, tj. 4 września br. po godzinie 8:00 na placu Dominikańskim we Wrocławiu zderzyły się dwa tramwaje, linii 10 i 33 Plus. Jak podają służby ratownicze poszkodowanych w zdarzeniu zostało ponad 30 osób. W miejscu wypadku w dalszym ciągu panują utrudnienia w ruchu.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku niezwłocznie na miejsce zostało skierowanych pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja, pogotowie wypadkowe MPK, komisja wypadkowa MPK oraz nadzór ruchu MPK.

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania, dowodzący ustalił, że na stojący tramwaj linii 33 Plus najechała „dziesiątka”. Jest wiele osób poszkodowanych. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsce zdarzenia oraz udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym.

 

Ranni mają ogólne potłuczenia. Zdarzają się rany cięte twarzy czy głowy. Większość poszkodowanych zostało odwiezionych na szczegółowe badania. Wśród osób, które trafiły do szpitala jest również dwoje dzieci. Najciężej ranna kobieta została zabrana do placówki medycznej z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu oraz urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym.

{ rsmediagallery tags="20130904_wroclaw_wypadek_dwoch_tramwajow"}

Strażacki.pl

Czytaj również