Wrocław: Wypadek karetki wiozącej noworodka

Wrocław: Wypadek karetki wiozącej noworodka - nie żyje kierowca 

W dniu 6 kwietnia 2013 roku około godziny 22:40 na skrzyżowaniu ulicy Ślężnej z ulicą Armii Krajowej doszło do poważnego wypadku drogowego w którym uczestniczyła jadąca alarmowo specjalistyczna karetka neonatologiczna oraz samochód osobowy. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł kierowca ambulansu.

Karetka pędziła ulicą Ślężną w kierunku centrum miasta, wioząc z Wałbrzycha do wrocławskiego  szpitala przy ulicy Chałubińskiego noworodka wymagającego specjalistycznej opieki medycznej.

W czasie, gdy karetka pokonywała krzyżówkę, z prawej strony nadjechał samochód osobowy, który po zmianie świateł na zielone rozpędzony wjechał na skrzyżowanie, gdzie doszło do zderzenia obu pojazdów. Prawdopodobnie w momencie, gdy obaj kierujący pojazdami spostrzegli zagrożenie - było już za późno, aby uniknąć zderzenia. Osobówka uderzyła karetkę na wysokości tylnej osi pojazdu. 

W efekcie ambulans obrócił się wokół własnej osi ścinając kilka słupków sygnalizacji świetlnej dla pieszych, a na końcu przewrócił się na bok i kabiną kierowcy kierowcy uderzył w betonowy słup trakcji tramwajowej. Osobowe Audi po zderzeniu zatrzymało się tyłem do kierunku w którym jechało, na środku skrzyżowania.

Po niespełna pięciu minutach od zdarzenia na miejscu pojawiły się dwa zastępy z JRG nr 9 w sile 309[ D]21 GBA 2/20 Mercedes Atego oraz 309[ D]22 GBA 2,5/24 Renault Midlum, a praktycznie chwilę po jednostkach PSP na miejce dotarły ambulansy pogotowia ratunkowego. Dodatkowo Stanowisko Kierowania KM PSP we Wrocławiu skierowało do pomocy dwa zastępy z JRG nr 4, w tym ciężki samochód ratownictwa technicznego.

W karetce, która uległa wypadkowi jechały trzy dorosłe osoby i noworodek. Pomimo prowadzonej na miejscu resuscytacji śmierć poniósł kierowca karetki. Reanimowany był także noworodek, ale jemu udało się przywrócić akcję serca. W stanie ciężkim został niezwłocznie odwieziony do szpitala. Dwaj pozostali ratownicy medyczni odnieśli niegroźne obrażenia. W samochodzie osobowym podróżowały trzy osoby, z których kierowca i jeden z pasażerów z niegroźnymi obrażeniami również wymagali pomocy medycznej.

Policja wraz z Prokuraturą zabezpieczyły miejsce zdarzenia i zebrały materiał dowodowy. W celu jednoznacznego ustalenia sprawcy wypadku drogowego będzie potrzebna opinia biegłego oraz zebranie dodatkowych materiałów dowodowych.

Zdjęcia z wypadku można znaleźć klikając tutaj.

Strażacki.pl

Wrocław: Wypadek karetki wiozącej noworodka - nie żyje kierowca Czytaj również