Wrocław: Zadymienie w mieszkaniu

Wrocław: Zadymienie w mieszkaniu

Dnia 20 maja 2013 roku, około godziny 14:20, SK KM PSP we Wrocławiu odebrało informację o silnym zadymieniu w mieszkaniu przy ulicy Krynickiej we Wrocławiu. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastęp - SD z JRG 9 oraz GBA z JRG 4.

 

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali zamknięte mieszkanie z którego faktycznie wydostaje się dym. KDR podjął decyzję o wyważeniu drzwi. Ratownicy w AODO przeszukali lokal, a następnie stwierdzili, że nikt nie został poszkodowany, a zadymienie było spowodowane przypalonym garnkiem. W międzyczasie na miejscu pojawił się właściciel, który zostawiając włączoną kuchenkę udał się na działkę. Po przewietrzeniu mieszkania zastępy wróciły do koszar.


Pamiętajmy, że nawet chwilowe zostawienie potrawy na gazie może spowodować tragiczny w skutkach pożar. Tym razem, dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i powiadomieniu straży pożarnej, udało się im zapobiec. Pamiętajmy - lepiej "dmuchać na zimne" i w podobnych przypadkach bezzwłocznie powiadomić służby ratownicze, gdy tylko zauważymy pierwsze oznaki zagrożenia!

{ rsmediagallery tags="20130520_wroclaw_zadymienie_mieszkania"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również