Wrocław: Zderzenie ciężarówki z tramwajem

Wrocław: Zderzenie ciężarówki z tramwajem 

W piątek, 24 maja 2013 roku, pół godziny przed północą, na wrocławskim skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Radosnej doszło do zderzenia tramwaju linii 17 z samochodem ciężarowym, który wykonując manewr zawracania nie zauważył pojazdu szynowego i zajechał mu drogę.

 

Po przybyciu na miejsce pierwszych dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 stwierdzono, iż najcięższe obrażenia odniósł kierowca pojazdu ciężarowego, uwięziony w szoferce oraz motorniczy, oczekujący na pomoc na przystanku, obok pierwszego wagonu, który w wyniku silnego uderzenia wypadł z szyn. Po wstępnym zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, ratownicy przystąpili do uwalniania kierowcy ciężarowego Mana oraz ewakuacji mężczyzny prowadzącego tramwaj oraz przekazaniu obu poszkodowanych dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. Do zdarzenia dotarł także zadysponowany średni gaśniczy i ciężki techniczny z JRG 4 Wrocław, a także oficer operacyjny miasta, który przejął dowodzenie nad prowadzonymi działaniami.

Na szczęście późna pora sprawiła, iż w pojeździe Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji podróżowało jedynie kilkunastu pasażerów. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń zagrażających życiu. Po zakończeniu trwających kilkanaście minut czynności ratowniczych, kiedy wszyscy poszkodowani znajdowali się już pod opieką medyków, do pracy przystąpili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, a także służby techniczne MPK, które zajęły się m.in. postawieniem pojazdu szynowego z powrotem na tory. 

W akcji udział wzięły następujące zastępy Państwowej Straży Pożarnej:

  • 309[ D]21 - GBA 2,5/24 - Mercedes Benz Atego - JRG 9 Wrocław
  • 309[ D]22 - GBA 2,5/24 - Renault Midlum - JRG 9 Wrocław
  • 330[ D]22 - GBA 2/24 - MAN 14.224 - JRG 4 Wrocław
  • 304[ D]43 - SCRt - Mercedes Axor - JRG 4 Wrocław
  • 300[ D]97 - SOp - Renault Megane - oficer operacyjny KM PSP Wrocław

{ rsmediagallery tags="20130525_wroclaw_wypadek_ciezarowka_tramwaj"}

Strażacki.pl

Czytaj również