Wrocław: zdrerzenie z autokarem na ul. Opolskiej

Wrocław: zdrerzenie z autokarem na ul. Opolskiej

Chwilę przed godziną 7 rano na ulicy Opolskiej we Wrocławiu doszło do wypadku drogowego w którym uczestniczyły trzy pojazdy - w tym autokar rejsowy w relacji międzynarodowej. Chwilę przed tym zdarzeniem w obszarze chronionym JRG 3 we Wrocławiu doszło do innego zdarzenia drogowego, do którego udawali się alarmowo wrocławscy strażacy, dzięki czemu pierwsze zastępy pojawiły się na miejscu wypadku błyskawicznie. 

Do zderzenia pojazdów doszło w momencie, gdy kierowca Toyoty Yaris wyprzedzał sznur samochodów stojących w korku na jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wrocławia. W ten sposób prawdopodobnie chciał skrócić sobie czas oczekiwania na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo na pobliskim skrzyżowaniu - niestety kierującemu zabrakło kilkudziesięciu metrów. Brawurowo wykonywany manewr zakończył się czołowym zderzeniem z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku autokarem rejsowym firmy SINDBAD, którym podróżowało kilkadziesiąt osób wracających do Polski.

Według relacji kierowcy autokaru, kierujący Toyotą wykonywał manewr wyprzedzania jak gdyby nie widział nadjeżdżającego z przeciwka autobusu. Na rozbite pojazdy najechał inny kierujący pojazdem osobowym jadącym w sznurze wolno poruszających się pojazdów, któremu to nie udało się ominąć odrzuconej siłą uderzenia Toyoty. Na miejscu zdarzenia oprócz dwóch zastępów z JRG 3 w postaci 303[ D]43 SRt Mercedes 1124 oraz 303[ D]25 GCBA 8,4/50 Mercedes Actros dotarł zespół ratownictwa medycznego z Wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci z WRD KMP we Wrocławiu.

W tym samym czasie zastęp 303[ D]21 GBAPr 2/16+750 Renault Midlum wraz ze strażakami z JRG 1 301[ D]71 SRw Mercedes Atego oraz 301[ D]49 SCRd Volvo FL10 Eurokran prowadzili operację wyciągania samochodu osobowego, który wpadł do rzeki Oława na trasie Groblice - Kotowice.

Droga krajowa nr 94, która przebiega ul.Opolską była nieprzejezdna w obu kierunkach przez ponad godzinę, a następnie ruch odbywał się wahadłowo. Pasażerowie rozbitego autokaru praktycznie zaraz po wypadku mogli kontynuować swoją podróż przy pomocy innych autokarów rejsowych, które podróżowały tą trasą.

{ rsmediagallery tags="20130319_wypadek_opolska"}

Strażacki.pl

Wrocław: zdrerzenie z autokarem na ul. Opolskiej

Czytaj również