Września: Zderzenie ciężarówki z autokarem

Września: Zderzenie ciężarówki z autokarem

W dniu 18 czerwca w godzinach rannych na drodze wojewódzkiej nr 441 w Bugaju (gm. Miłosław) doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem. Informację o wypadku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego we Wrześni otrzymał o godz. 6:46. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponował zastępy z JRG Września, OSP Miłosław i Czeszewo.

Po dojeździe pierwszych wozów straży pożarnej zastano samochód ciężarowy Renault Magnum przewożący suchy cement w ilości ok. 27 ton , który najechał na tył autobusu Man.

Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Jak się później okazało, w chwili uderzenia autokar z 16 osobami i kierowcą stał na przystanku autobusowym i kończył zabieranie ostatniego pasażera. Ciężarówką podróżowała jedna osoba.
Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatorów oraz przeprowadzeniu segregacji osób uczestniczących w zdarzeniu.

Do czasu przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W sumie ratownikom medycznym przekazano sześciu poszkodowanych. Następnie strażacy przepompowali ok. 150 litrów oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego do plastikowych beczek a przy użyciu sorbentu usunęli plamy oleju oraz innych płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Do czasu przyjazdu Policji prowadzono ruch wahadłowy. Oprócz strat w obu pojazdach, zniszczeniu uległa także wiata przystankowa. Przyczyny zdarzenia bada wrzesińska Policja.

{ rsmediagallery tags="20130619_wrzesnia_zderzenie_ciezarowki_z_autokarem"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/