Racendów

Wybuch butli z gazem - 2 osoby w szpitalu

Wybuch butli z gazem - 2 osoby w szpitalu

Do wybuchu doszło wczoraj (27.04.2015) przed godziną 9. Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policje. Do szpitala w Jarocinie przetransportowano dwie ranne kobiety.

Jak powiedziała portalowi sierż. Sztab. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy policji w Jarocinie – W momencie dojazdu policjantów na miejscu zdarzenia znajdowały się już 4 zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu było nieprawidłowe podłączenie butli do kuchenki gazowej przez mieszkankę budynku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym , które zostały przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego który następnie przewiózł je do szpitalnego oddziały ratunkowego w Jarocinie. Z budynku wyniesiono trzy butle z gazem propan-butan. W trakcie działań zauważono zarzewie ognia na poddaszu, które ugaszono podając jeden prąd wody w natarciu. Ratownicy przy pomocy metalowych podpór budowlanych, dostarczonych przez firmę budowlaną, zabezpieczyli strop budynku przed zawaleniem, a następnie przewrócono ścianę frontową budynku, która stwarzała zagrożenie – poinformował portal st. sekc. Hubert Kanafa dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego który przybył na miejsce zdarzenia po dokonaniu czynności sprawdzających wydał decyzję o całkowitym zakazie użytkowania budynku. Na miejsce zdarzenia przybyły również władze gminne które zaproponowały poszkodowanym pomieszczenia zastępcze.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 3 godzin. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze Racendów – Parzew został wstrzymany.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]22 GBA 2,5/16 Man LE 14.220 – JRG Jarocin

451[P]90 SLOp Renault Kangoo – JRG Jarocin

459[P]42 GCBAM 5/5+8 Star 200 – OSP KSRG Racendów

459[P]43 GBA 2,5/16 Man TGM 13.290 – OSP KSRG Kotlin

Strażacki.pl

Do wybuchu doszło wczoraj (27.04.2015) przed godziną 9. Na miejsce zdarzeni

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet