Krotoszyn

Wybuch gazu ziemnego w budynku mieszkalnym w Krotoszynie. Jedna osoba została ranna

Wybuch gazu ziemnego w budynku mieszkalnym w Krotoszynie. Jedna osoba została ranna

W piątek (16 września br.) w budynku jednorodzinnym przy ulicy Śląskiej w Krotoszynie doszło do wybuchu gazu ziemnego. Jedna osoba w wyniku zdarzenia została ranna.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 08:11. Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn. Na miejsce udała się również Grupa operacyjna pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na skutek wybuchu gazu ziemnego doszło do uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia wewnątrz budynku. Jedna osoba w wyniku zdarzenia została poszkodowana. W budynku nie stwierdzono oznak pożaru.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli do wnętrza budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały obecności substancji niebezpiecznej. Równocześnie ratownicy wyprowadzili osobę poszkodowaną z budynku i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kierownik zespołu podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce dotarli przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, którzy ocenili stopień uszkodzenia budynku i wydali stosowne zalecenia.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 26 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

Strażacki.pl

W piątek (16 września br.) w bGaleria

Czytaj również